Narancs: Az Opera megszegte a munka törvénykönyvét, és ezt Csák minisztériuma is elismerte
Az Opera vezetése törvénytelenséget követhetett el, erről pedig a Kulturális és Innovációs Minisztérium is tudott.
Az Opera vezetése törvénytelenséget követhetett el, erről pedig a Kulturális és Innovációs Minisztérium is tudott.
Döntésében csak megerősítette az, hogy Kesselyák Gergely első karmester szerződését az újraválasztott Ókovács Szilveszter váratlanul megszüntette.
A pozíció sorsáról Csák János miniszter állítólag a szakmai bizottság ajánlása ellenére döntött Ókovács Szilveszter javára.
„Aki a pénzt fizeti, az rendeli a nótát.” Ez Orbán Viktor egyik kedvenc szólása, és ezzel reagáltak most arra is sokan, hogy bár Pintér Bélának vagy a TÁP Színháznak egyetlen fillér sem jutott a színháztámogatásokból, a Pendelyes táncegyüttes, a pajtaszínházak és Vidnyánszky pajtásai tízmilliókat kaptak.
Röviddel a független színházak kivéreztetéséről szóló cikkünk után végül jelentős késéssel megjelent, milyen minimális pénzt kapnak a társulatok, de a Magyar Nemzet előtte még megírta: minden Karácsony Gergely hibája.
Sajátos akcióval próbálja felhívni a figyelmet a független színházak kivéreztetésére egy kuratórium. A miniszter már tavaly arról beszélt, minek van ilyen sok független színházi társulat, nem lenne-e elég 20-22. Ahogy a helyzet most áll, a kormány épp annyi pénzt von el minden koncepció és kommunikáció nélkül a színházaktól, hogy tényleg meg fog szűnni 50-60 társulat. A fővárosi önkormányzat szerint is méltatlan a helyzet, a kormány nem válaszol.
A kulturális élet eddigi kedvezményezettjeitől várja a kormány, hogy tartsák el az ágazatot, ahol korábban éppen maga tette normává, hogy nem a minőség és a piac igénye, hanem a politikai elköteleződés számít.
Ötvenezer forintra büntette a rendőrség a hvg.hu tudósítóját, amiért április 5-én – ekkor bontott másodjára kordont az ellenzék a Karmelitánál – Momentumos politikusokkal leült Csák János kormányzati kisbusza elé, akadályozva ezzel a miniszter bejutását a miniszterelnök hivatalának otthont adó Színház utcába. A gond csak az, hogy ilyen nem történt.
Csaknem egy hete jelent meg cikkünk Maróth Miklós távozásáról az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) éléről. Kardos Julianna, az ELKH/MTA Természettudományi Kutatóközpontjának (TTK) kutatója írásunkra reagál alábbi véleménycikkében.
Demeter Szilárd korábban arról beszélt, hogy a Sziget Fesztivál nagyon könnyen megszűnhet.
Csák János miniszter késztethette távozásra az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat vezetőjét, Maróth Miklóst. Utóda valószínűleg az MTA jelöltje, Gulyás Balázs neurobiológus lesz. Miközben Csák eltávolította a hazai tudományirányítás másik kulcsszereplőjét, Birkner Zoltánt is, a külföldi kutatóintézeteket arra utasítja az EU, hogy hagyják ki a pályázataikból a vagyonkezelő alapítványokhoz kiszervezett magyar intézményeket.
Csák János sok erőt, kitartást és jó egészséget kívánt ehhez a feladathoz.
A válaszból sajnos nem derült ki.
A kormány legyen következetes. Várja el minden területen „a potenciális fogyasztók” megkeresését! Ne adókból, közpénzből finanszírozzák az MTVA-t, a fociklubokat, a stadionépítéseket, és a propagandát! Költsenek erre "a potenciális fogyasztók", a fideszesek.
A kulturális és innovációs miniszter az RTL Híradójának arról beszélt, hogy „az elmúlt 33 év egyik legnagyobb vívmánya” az egyetemi átalakítás rendszere.
Orbán Viktor helyett is csak Csák János fog felszólalni Budapesten.
A volt minisztert még novemberben nevezték ki az intézet tiszteletbeli elnökének, most azonban a főigazgatói posztot is ő kapta meg.
Könyvtárak, múzeumok, színházak vannak zárva ma, Magyarországon, de az infláció és a szegényedés közepette már fel sem tűnik. A kulturális miniszter azonban optimista: minden rendben lesz! Csak az államra ne nagyon számítson senki. Csák János nagyinterjút adott a Petőfi Kulturális Ügynökség lapjának.
A sopronbánfalvai karmelita kolostorban tartott háromnapos ülést a kormány. A szerdai utolsó napon a távozó kormánytagokat kérdeztük arról, hogy az Orbán Viktor által nemrég vázolt tervhez, vagyis hogy Magyarország regionális középhatalommá váljon, milyen lépések vezetnek. Semjén Zsolt, Lázár János, Csák János és Pintér Sándor is válaszolt riporterünknek.
A kulturális és innovációs miniszter szerint a háztartásoknak „jelentős tartalékaik” vannak, így nem az államnak, hanem a fogyasztóknak kell segítenie a kultúrát, pláne, hogy úgyis csökkent a személyi jövedelemadó.